•  

  پروئین تراپی مو چیست

  درمان های پروتئینی که به صورت حرفه ای در سالن ها ویا حتی درخانه انجام می شود در واقع به افزودن پروتئین به مو کمک می کند. در درمان‌های پروتئینی، پروتئین هیدرولیز شده به ساقه مو اضافه می‌شود و شکاف‌های کوتیکول مو را پر می‌کند و سلامت کلی و قابلیت ارتجاعی مو را بهبود می‌بخشد. همچنین بافت و استحکام مو را افزایش می دهد.

   

  درمان های پروتئینی باعث تغذیه مو شده و به ترمیم تارهای آسیب دیده مو کمک می کند. این درمان‌ها یک لایه محافظ تشکیل می‌دهند که به ترمیم آسیب‌های مو و کاهش ریزش بیشتر پروتئین از کوتیکول مو کمک می‌کند.در واقع پروتئین در ساختار هلیکال و الیاف موها وجود دارد و باعث افزایش مقاومت و استحکام آنها می‌شود. همچنین پروتئین تراپی مو موجب حفظ رطوبت در داخل موها می‌شود و به آنها لطافت و براقیت می‌بخشد.این پروتئین از یک زنجیره پلی‌پپتیدی با مولکول جرمی حدود 110 کیلو دالتون تشکیل شده است. در حالت طبیعی، پروتئین تراپی مو به صورت غیرفعال و غیرقابل حل در آب وجود دارد. برای فعال سازی این پروتئین، از روش‌هایی مانند حرارت، مواد شیمیایی، فشار و رطوبت استفاده می‌شود.برای حفظ سلامت موها، باید از مواد غذایی حاوی پروتئین، ویتامین و مواد معدنی مفید برای موها استفاده کنید. مثلاً مصرف ماهی، تخم مرغ، گوشت قرمز، سبزیجات و میوه‌ها می‌تواند به بهبود سلامت و استحکام موها کمک کند. همچنین استفاده از محصولات حاوی پروتئین تراپی مو نظیر محلول‌های پروتئینی شامپو و ماسک مو نیز می‌تواند به بهبود سلامت و استحکام موها کمک کند.اگرچه پروتئین تراپی مو برای سلامت و استحکام موها بسیار مهم است، اما عواملی مانند شیمیایی‌های مو رنگ و پودرهای شیمیایی ، حرارت و مواد شوینده قوی می‌توانند باعث تخریب این پروتئین شوند و باعث ضعف و شکنندگی موها شوند.

  پروتئینه کردن مو شامل چه موادی هستند :

  • پروتئین:

  اصلی‌ترین ماده در ترکیب پروتئین تراپی، پروتئین است. این پروتئین از عصاره‌های گیاهی غنی شده پروتئینی و .. در تامین مواد پروتئینی برای پروتئین تراپی استفاده می‌شود .

  آمینو اسیدها: موها از پروتئین تشکیل شده‌اند و امینو اسیدها سازنده اصلی پروتئین هستند. برخی از امینو اسیدها به عنوان بستر سازنده پروتئین تراپی به کار می‌روند و برای بهبود وضعیت موها مورد استفاده قرار می‌گیرند.بعضی از امینو اسیدهای حیاتی برای سلامتی مو عبارتند از

  • سیستئین

  سولفید نقش مهمی در تولید کراتین دارد که اصلی‌ترین سازنده موهاست.آرژینین: یک امینو اسید ضروری است که در تقویت رشد موها و افزایش چگالی آنها نقش دارد. لیسین: یک امینو اسید ضروری دیگر است که به عنوان یکی از اجزای سازنده پروتئین تراپی به کار می‌رود.متیونین: این امینو اسید برای تقویت ساختار موها و جلوگیری از شکستن آنها مهم است.بنابراین، امینو اسیدها با تأمین مواد سازنده مورد نیاز برای ساخت پروتئین تراپی، به رشد و تقویت موها کمک می‌کنند و باعث بهبود سلامت موها می‌شوند

   

  • پلی‌ساکاریدها:

  پلی ساکاریدها، که از مولکول‌های گلیکوژن، سلولز و همیلوسلولز تشکیل شده‌اند، به عنوان یک ماده آرایشی- بهداشتی مفید برای موها محسوب می‌شوند. پلی ساکاریدها می‌توانند به عنوان عاملی در حفظ رطوبت و نرمی موها و همچنین بهبود بافت آنها عمل کنند.

  به طور خاص، پلی ساکاریدها به عنوان یک ماده مرطوب کننده برای موها عمل می‌کنند. آنها مواد مرطوب کننده را به داخل موها جذب می‌کنند و باعث حفظ رطوبت موها می‌شوند. این عملکرد مفید است زیرا باعث پیشگیری از خشکی و شکنندگی موها می‌شود و موها را نرم و لطیف نگه می‌دارد.

  همچنین، پلی ساکاریدها به دلیل داشتن واکنش‌پذیری کمتر در مقایسه با موها، می‌توانند بافت موها را کاملا ترمیم ببخشد. وجود مواد پروتئینی دیگری چون سلولز، هگزوزان و گلوکان نیز در ترکیب مواد پروتئین تراپی وجود دارند.

  • مواد معدنی:

  وجود مواد معدنی برای سلامت موها بسیار حائیز اهمیت می‌باشد منیزیم، پتاسیم، فسفر و کلسیم و آهن و روی همگی در آبرسانی درمان خشکی کنترل چربی و رشد و تحریک سلول های موی برای رشد مجدد آنها بسیا ر تاثیر گذار و حیاتی است

  • آنزیم‌ها:

  آنزیم‌های مختلفی نیز در ترکیب پروتئین تراپی وجود دارند که می‌توانند به فرآیندهای متابولیک بدن کمک کنند

  • اسیدهای چرب:

  اسیدهای چرب اشباع نشده مانند اسید لینولئیک نیز در ترکیب پروتئین تراپی وجود دارند.همچنین، در تهیه محصولات مختلفی که حاوی پروتئین تراپی هستند.

  لیسرین، گلیکول پروپیلن، عصاره‌های گیاهی و زیستی، روغن‌های گیاهی و عصاره‌های طبیعی دیگر نیز استفاده کرد.

   

  ویژگی و مزایای پروتئین تراپی مو

  • تغذیه موها با تزریق کلاژن پروتئین و کراتین به مو
  • درمان موخوره و وزی مو
  • رفع کشسان و شکستگی مو
  • آبرسانی قدرتمند به موها
  • شاین و براقیت برای مو
  • تقویت و ضخامت دهی به موهای نازک و آسیب دیده
  • صافی نرمی وحالت دهی به موها

   

  روش های پرتئین کردن مو

  درمان ‌های پروتئینی در سالن‌های زیبای و آرایشی:

   

  پروتئین تراپی مو چیست

   

   

  قطعا وجود یک تیم ویا شخص حرفه ای با داشتن تجهیزات مناسب برای انجام پروتئین مو با چاشنی صبر و وقت کافی برای این کار قطعا نتیجه کار کاملا مطلوب خواهد شد و لبخت رضایت برای زیبا جویان عزیز به ارمغان می‌آورد.

   

  پروتئین کردن مو در خانه :

  خب فرآیند پروتئینه کردن موها انقدر هم سخت و پیچیده نیست و با داشتن حداقل ابزار ها می‌توان مو ها را در خانه نیز پروتئین درمانی کرد برای شروع کار باید یک محلول پروتئینی را خریداری کنید در کنار این مواد پروتئینی یک عدد شانه دندانه دار و سشوار و اتو به همراه چند گیره مو برای تقسیم بندی موهایتان مورد نیاز است

  در مرحله اول : شستشوی موهاست موها به دلیل اینکه دائما در معرض الودگی و آسیب‌های شیمیایی هستند باید برای جذب مواد پروتئینی تمیز باشند جدا از تمیزی موها فنس های مو نیز باید کاملا باز شوند تا مواد کاملا در مو جذب شوند ترجیحا و پیشنهاد ما به شما استفاده از شامپو های مخصوص قبل از کراتین و یا شامپوهای قلیایی می‌باشد .

   

  شامپوهای قلیایی png

   

   

   

  خب بریم سر اصل مطلب . ترجیحا دو بار موهای خود را شتشو داده سپس با باد ملایم سشوار مو ها را تا نزدیک 80 درصد خشک کنید بگذارید مقداری نم بر روی موها باشد این کار نیز یک تکنیک دیگر برای جذب هر چه بهتر واد بر روی موهاست .

   

  در مرحله دوم، موها را به دسته چهار تایی یا شش تایی تقسیم بندی کرده این کار سبب می‌شود تا فرآیند پروتئین کردن موها سهولت بیشتری داشته باشد .

   

  در مرحله سوم مواد پروتئینی را توی یک کاسه قرار د اده حجم مواد باید بر حسب مو تعیین شود پس در نظر داشته باشید که چقدر مواد برای موها نیاز است اگر تشخیص این کار سخت بود میتوانید از مشاوران فروشگاهای که مواد پروتئینه را دریافت کریدد کمک بگیرید

  به دلیل این که مواد پروتئینی بسیار غلیظ هستند این مواد باید با آب ترکیب شوند تا مقداری رقیق شود.

   

  درمرحله چهارم مواد پروتئینی را بر روی قسمت های تقسیم بندی شده مو میزنیم کاملا مو را از مواد سیر کنید و تمام بخش های موی سر را مواد گذاری کنید . به مدت 5 دقیقه بگذارید مواد بر روی مو باقی بماند و سپس به وسیله شانه دندانه دار مو را را به آرامی شانه کنید سعی کنید از یک طرف این عمل را انجام دهید تا کار به درستی صورت گیرد در واقع این کار را سبک سازی مو می‌گویند

  در مرحله پنجم موها را جم کرده و ویک کلاه پلاستیکی بر روی موهای خود بکشید و به مدت نیم ساعت الی 50 دقیقه به موها مکث دهید تایم مکث موها به میزان آسیب ‌موها بستگی دارد.

  مرحله ششم: خب بعد از تایم مکث حال باید 60 تا70 درصد از مواد را ازروی مو برداشته تا عمل براشینگ به درستی انجام شود براشینگ مو به وسیله سشوار و یک برس صورت میگیرد توجه داشته باشید که در این مرحله نیز بگذارید مقداری موها نم مواد را داشته باشد و کاملا با شسوار موها را خشک نکیند .

   

  درمرحله آخر

  خب مجددا موها را تقسیم بندی کرده و به وسیله اتو هر بخش از مو را اتو کشی کنید نکته بسیار مهمی که اینجا اهمیت دارد این است دمای اتو برای موهای نازک و یا اسیب دیده بیشتر از 200 درجه نباشد و اینکه سعی شود عمل اتوکشی برای هر بخش از مو 8 الی 10 بار انجام شود.

  نکته مهم در پروتئین کردن مو : بعد از انجام پروتئین درمانی مو موها را24 تا 48 ساعت نشورید تا مواد کاملا در مو جذب و ترکیب شود.

   

   

   

  خرید مواد پروتئینی مو

  شما عزیزان می‌توانید برای تهیه محصولات پروتئینی مو با تضمین اصالت کالا تنوع محصولات و مشاوره در خصوص درمان از فروشگاه ژاندارک خرید کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)